Třeboň na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Třeboň
Domů - Portál TřeboňKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Třeboně, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > TotalRank

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolení nastavovat Cookies. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme nastavování Cookies zapnout.

Vysvětlení TotalRanku

Projekt portalymest.cz využívá pro řazení záznamů vlastní způsob hodnocení stránek, takzvaný TotalRank. Tento způsob řazení je výhodný nejen pro návštěvníky portálů, ale i pro firmy samotné, které díky němu mohou pozici svého záznamu ovlivnit.

Tato stránka obsahuje:

1.a) Vysvětlení výpočtu TotalRanku

TotalRank každého záznamu se vypočítává z různých Ranků. Sami se o tom můžete přesvědčit najetím myší na ikonku TotalRank u jakékoliv záznamu. Níže uvádíme vzorce, podle kterých se TotalRank vypočítává.

Vzorec pro výpočet TotalRanku:

TotalRank = SiteRank + LinkRank + PaidRank


Vzorec pro výpočet SiteRanku, který je potřeba pro výpočet TotalRanku:

SiteRank = ((WGR x 10) + (WSR x 10)) / 2


Vzorec pro výpočet LinkRanku, který je potřeba pro výpočet TotalRanku:

LinkRank = ((LGR x 10) + (LSR x 10)) / 2


Tabulka vysvětlující zkratky a pojmy obsažené na této stránce a ve vzorcích:

ZkratkaVysvětlení zkratky
TotalRankBodové ohodnocení záznamu, které je rovno součtu hodnot SiteRanku, LinkRanku a PaidRanku.
SiteRankBodové ohodnocení webových stránek, které jsou u záznamu uvedeny. SiteRank se vypočítá dle výše uvedeného vzorce. Maximalní možná hodnota je 100.
LinkRankBodové ohodnocení stránky, kde je umístěn zpětný odkaz na projekt portalymest.cz. LinkRank se vypočítá dle výše uvedeného vzorce. Maximalní možná hodnota je 100.
PaidRankBodové vyjádření placené formy navýšení hodnoty TotalRanku. 1 bod PaidRanku se rovná 0,10 Kč včetně DPH. Hodnota PaidRanku je neomezená, každý se může rozhodnout, kolik se mu vyplatí investovat do navýšení hodnoty záznamu a s tím spojeného vylepšení jeho pozice.
WGRHodnota Google PageRank webových stránek, která je násobena 10, aby se dosáhlo bodového ohodnocení v rozsahu 0-100.
WSRHodnota S-Rank webových stránek, která je násobena 10, aby se dosáhlo bodového ohodnocení v rozsahu 0-100.
LGRHodnota Google PageRank stránky, kde je umístěn zpětný odkaz na projekt portalymest.cz (zpětný odkaz musí být umístěn na stejné doméně jako webové stránky uvedené u záznamu). Tato hodnota je násobena 10, aby se dosáhlo bodového ohodnocení v rozsahu 0-100.
LSRHodnota S-Rank url, kde je umístěn zpětný odkaz na projekt portalymest.cz (zpětný odkaz musí být umístěn na stejné doméně jako webové stránky uvedené u záznamu). Tato hodnota je násobena 10, aby se dosáhlo bodového ohodnocení v rozsahu 0-100.
Google PageRankBodové ohodnocení webových stránek vyhledávačem google.com
S-RankBodové ohodnocení webových stránek vyhledávačem seznam.cz

TotalRank každého záznamu je denně přepočítáván, aby byly zachyceny případné změny v PaidRanku. SiteRank a LinkRank je vypočítáván průběžně několikrát do měsíce, protože změny Google PageRanku a S-Ranku nejsou až tak časté.

2.a) Výhody pro návštěvníka stránek

Seřazení záznamů za využití TotalRanku přináší výhody i návštěvníkovi portálů.

Díky řazení záznamů dle hodnoty TotalRanku jsou na předních pozicích vždy záznamy s nejlépe hodnocenými stránkami v kombinaci se záznamy, kde majitelé záznamů investují do reklamy. U záznamů, které svou pozici vylepšili díky umístění zpětného odkazu, lze taktéž předpokládat, že se majitel záznamu na internetu chce dobře prezentovat, a proto záznam upřednostňujeme před záznamy s méně kvalitními webovými stránkami nebo záznamy bez uvedených webových stránek.

Návštěvníkům jsou tak v prvé řadě nabídnuty záznamy s kvalitními weby nebo záznamy, které do reklamy na internetu investují. Tím je zajištěno, že návštěvník hledanou věc najde snadno a rychle. Pokud ne, má možnost jít v dané sekci hlouběji a hledat dále.

2.b) Výhody pro majitelé záznamů

Zjednodušeně lze říci, že záznam, u kterého jsou uvedeny kvalitní webové stránky nebo jeho majitel investuje do reklamy, bude umístěn lépe než záznam s horším webem. Záznamy, které nemají uvedeny webové stránky jsou umístěny nejníže.

Náš systém řazení záznamů považujeme za jeden z nejpropracovanějších a nejférovějších způsobů, které na internetu lze nalézt. Díky využití TotalRanku a možnosti navýšení jeho hodnoty, může každý pozici svého záznamu kdykoliv ovlivnit. Nezáleží na názvu záznamu (řazení dle abecedy) nebo na datu registrace do katalogu (řazení dle data). Neexistují počtem omezené placené zápisy, neexistují žádná skrytá pravidla. Vše je jednoduché, kdykoliv ovlivnitelné, naprosto čitelné a pevně dané.

Možnosti navýšení hodnoty TotalRanku jsou dvě a záleží na každém, kterou z nich upřednostní. Využít lze i obě zároveň. Jedná se o možnost bezplatného navýšení TotalRanku - bezplatné zvýhodnění pozice záznamu, druhou možností je placené navýšení TotalRanku - placené zvýhodnění pozice záznamu.

3.a) Bezplatná forma navýšení TotalRanku - bezplatné zvýhodnění pozice záznamu

Všechny níže popsané možnosti bezplatného zvýhodnění pozice záznamu mohou fungovat samostatně, ale dají se i vzájemně kombinovat. Při vzájemné kombinaci se jednotlivé hodnoty pro výpočet TotalRanku navyšují a hodnota TotalRanku stoupá. Pozice záznamu se tak vylepšuje.

Zpětný odkaz:
Záznam, u kterého majitel na svůj web přidá zpětný odkaz na projekt portalymest.cz, bude odměněn zvýhodněním pozice. Jedinou podmínkou je, aby byl zpětný odkaz umístěn na stejné webové stránce (stejná doména), která je u záznamu uvedena.

Toto zvýhodnění lze nastavit po přihlášení do správy záznamů. Ve vybrané sekci klikněte na výpis záznamů, poté se vám vypíší vaše záznamy v této sekci. Vyberte záznam, který chcete zvýhodnit, klikněte na "Bezplatné zvýhodnění pozice" a dle uvedených instrukcí doplňte URL, kde se nachází zpětný odkaz.

Přidáním zpětného odkazu na projekt portalymest.cz získá záznam LinkRank, který navýší TotalRank. Čím větší Google PageRank a S-Rank má stránka, na které je zpětný odkaz umístěn, tím větší bude nárůst hodnoty TotalRank. Nejvyšší hodnoty má obvykle úvodní stránka, nižší hodnoty pak mají další sekce stránek. Zdrojové kódy zpětných odkazů naleznete zde.

Optimalizace pro vyhledávače - SEO:
Další možností je navýšení SiteRanku, který navýší TotalRank. Nejlepším způsobem, jak navýšit SiteRank je optimalizace pro vyhledávače - SEO. Součastí SEO je například budování zpětných odkazů - link building, které pomáhá zvyšovat hodnoty Google PageRank a S-Rank webových stránek.

Díky SEO vašich webových stránek získáte nejen lepší TotalRank, ale zároveň vaše stránky dosáhnou lepších výsledků ve fulltextovém vyhledávání (google.com, seznam.cz).

Přestavba webových stránek - redesign:
Pokud jsou vaše webové stránky zastaralé a nemají dobré hodnoty Google PageRank a S-Rank, doporučujeme přestavbu webových stránek - redesign. V případě, že přestavbu webových stránek provede specializovaná firma, jistě dosáhnete lepších hodnot Google PageRank a S-Rank, tedy i TotalRanku, což vylepší pozici vašeho záznamu.

Přestože nový web nebude zřejmě bez investice, jistě vám přinese více užitku, než pouhé vylepšení pozice záznamu. Lepší umístění záznamu je pouze jeden z efektů, který nový web obvykle přinese.

3.b) Placená forma navýšení TotalRanku - placené zvýhodnění pozice záznamu

Placenou možností je navýšení PaidRanku, který navýší TotalRank. PaidRank je bodové vyjádření placené formy navýšení hodnoty TotalRanku. 1 bod PaidRanku se rovná 0,10 Kč včetně DPH. Hodnota PaidRanku je neomezená, každý se může rozhodnout, kolik se mu vyplatí investovat do navýšení hodnoty záznamu a s tím spojeného vylepšení jeho pozice.

Toto zvýhodnění může nastavit administrátor záznamu po přihlášení do správy záznamů. Ve vybrané sekci klikněte na výpis záznamů, poté se vám vypíší vaše záznamy v této sekci. Vyberte záznam, který chcete zvýhodnit, klikněte na "Placené zvýhodnění pozice" (u placených záznamů "Zpoplatnění anebo placené zvýhodnění pozice") a pokračujte dle uvedených instrukcí.

Podívejte se na videonápovědu (otevře se v novém okně).

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Třeboň
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Další portály v okolí

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2016 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena